Děkuji roku 2017

Konec roku je vždy obdobím, kdy si v hlavě utvářím takový dlouhatánský seznam o tom, co se mi za uplynulých 12 měsíců podařilo a co naopak ne. Jakožto člověk se sklony k někdy až otravnému sebepodceňování sama sebe často utrousím něco ve stylu, jak ten rok byl na prd, a nic se mi nevyvedlo podle mých představ. Letos je to ale jiné, několik velkých životních zkoušek překonaných, několik chvályhodných úspěchů a znovuobnovení mého někdejšího koníčku. Rok 2017 byl pro mě zlomovým, protože mi kromě osobních úspěchů přinesl i vás – mé skvělé čtenáře. ❤️  Co vše se tedy povedlo a jaké mám plány do dalšího roku?

 

 

BLOG:

 

Ještě v červnu jsem blog s obavami zakládala a nevěřila, že ho bude vůbec někdo číst. Můj blog? Té Lenky, která vždy všem připadala nezajímavá, tichá a možná zvláštní? Ale ono se to podařilo, dostávám od vás krásné komentáře a získala jsem několik pravidelných čtenářů. Svůj blog považuji za velký úspěch tohoto roku a není to proto, že jsem někde párkrát klikla a založila stránku, jako je několik dalších na internetu. Překonala jsem sama sebe, svůj strach z odsouzení a začala někde veřejně vystupovat. Před pár lety by pro mě něco takového bylo naprosto nemyslitelné. Představa, že založím blog během střední a objeví ho mí spolužáci? Teď je to jiné, prostě se toho nebojím. Blog mi přinesl nejen milé ohlasy, ale především určitou dávku sebedůvěry, která je pro mě velmi důležitá.

 

 

MATURITA A VYSOKÁ:

 

Od začátku roku pro mě byla největším strašákem maturita. Učitelé strašili, rodina strašila a přítel si ze mě dělal legraci, že “hvězdy září v září”. Prošla jsem si všemi těmi stavy, kdy jsem měla chuť učení odhodit do kouta a na všechno se vykašlat. Když jsem se učila na praktickou část maturitní zkoušky, byla jsem přesvědčená, že to nedám. Konkrétně ekonomika se mi v některých oblastech zdála natolik nesrozumitelná, že jsem se v tom září skutečně viděla, jak jdu podruhé. Nakonec při mě štěstí a možná inteligence stálo a po maturitě jsem si říkala, že to vlastně celé bylo jednoduché. Měla jsem velké štěstí na otázky a v každém předmětu si vylosovala přesně to, co jsem chtěla. Opravdu při mě stáli asi všichni svatí a já se mohla pyšnit červenými deskami.

S vysokou školou už to bylo trochu divočejší, protože jsem si týden po nástupu na vysokou ekonomickou uvědomila, že mě ekonomika jako obor vůbec nezajímá a nebaví. Naštěstí jsem ještě stihla přestoupit na úplně jiný obor s mediálním zaměřením a tam jsem naprosto spokojená. No jo, zkouškové se blíží…

 

 

AUTOŠKOLA:

 

O mých tragikomických zážitcích z autoškoly jste si mohli přečíst ve stejnojmenném štítku a do dnešního dne nechápu, kde jsem sebrala odvahu se tam přihlásit. Představa, jak vedle mě sedí naprosto cizí člověk a bude mě komandovat, mi připadala v mém případě nereálná. Nakonec jsem se ale odhodlala a autoškolu s vypětím sil úspěšně absolvovala. Nastal ale jiný problém, ostatní se rozhodli, že si ze mě udělají jejich osobního řidiče. K tomu se samozřejmě pojí to, že mi všichni říkají, jak mám jezdit a kecají mi do toho i lidi bez řidičáku. Jestli se mám vyjezdit se stresujícími spolujezdci, tak asi budu řidič na baterky. Těšila jsem se, jak budu všechny vozit, až budu za volantem trochu jistější, ale všichni to pochopili naprosto opačně, takže mě čeká asi zajímavý rok 2018.

 

Kromě těchto větších úspěchů jsem dvakrát vycestovala do zahraničí. Přežila jsem šílené taxikáře v Bulharsku a prala se sama se sebou v Amsterdamu. S tím samozřejmě souvisí i to, že v letošním roce mám na kontě i nějaká ta zaškobrtnutí a v 99% za ně vděčím své dokonale “vyrovnané” psychice. Ale víte co, taky jsem se mohla zavřít doma a užírat se svými iracionálními strachy a myšlenkami. Snažím se a to je hlavní. 💪

 

DĚKUJI ❤️

 

Děkuji roku 2017, že byl tak skvělý a přinesl mi mnoho osobních i studentských úspěchů.

Děkuji své rodině za podporu při studiu a psaní blogu.

Děkuji svým přátelům, že mě mají rádi i přes to, že je bombarduji svými věčnými stížnostmi na všechno a “depkami” o tom, jak mě nikdo nemá rád. (já vím, že má… ale vysvětlete to občas hlavě) 😶

A děkuji jim ještě jednou za trpělivost, protože jim posílám všechny možné kraviny a nápady, co najdu někde na internetu anebo se dokola dojímám nad těmi samými písničkami a oni o tom prostě musejí vědět.

Děkuji svému příteli, že je mi oporou i přes to, že je to se mnou někdy těžké a nejsem zrovna jednoduchá osobnost. (“Ty jsi takovej divnej hybrid introverta a extroverta, jsi ráda mezi lidma a zároveň nejsi.”)

Děkuji všem, kteří mě potkávají a snaží se mě pochopit i přes to, že mě tolik neznají. K tomu bych chtěla sdílet jeden článek, který mluví naprosto za vše.

 

15 things people with social anxiety want you to understand

 

Občas nerozumím sama sobě a říkám si, že by přítel díky mně mohl studovat na psychologa a já na sebe mohla sepsat nějaký manuál k používání.

A děkuji vám, mým skvělým čtenářům, že se na můj blog stále vracíte a děláte mi radost vašimi komentáři.

 

 

A co rok 2018? Doufám, že se mi povede ukončit úspěšně první rok na vysoké škole, budu dále psát blog a rozvíjet se. Mohla bych si dát předsevzetí takovýho toho ultra zdravýho životního stylu a cvičení, ale jelikož se znám, tak to raději říkat nebudu. Z toho cvičení si chci udržet aspoň moji oblíbenou jógu a doufám, že zase někam vycestujeme s tím, že většinu stresu tentokrát nechám doma.

To bych taky neměla říkat, protože se bohužel opět znám. Přemýšlím, že bych časem články doplnila nějakými videi, ale na to zatím odvahu ještě nemám a to je další předsevzetí – doufám, že tu odvahu do konce roku 2018 najdu! No a taky doufám, že se vyjezdím a přestane mě někdo pořád stresovat v autě, což bude taky celkem oříšek. A jako poslední věc – přítel mě uvrtal do sledování seriálu Game of Thrones, takže mám příští rok co dělat. 😄

 

Přeji vám užitého Silvestra a do roku 2018 hodně zdraví, štěstí a úspěchů!

 

 

Jaký byl váš rok 2017?

29 x komentováno “Děkuji roku 2017

 1. Pěkně sepsané! 🙂 A stihla jsi toho hodně! :). Můj rok 2017 řadím mezi dobré i špatné, protože to bylo dost na houpačce. Pořád závidím, že máš řidičák! 😀 Doufám, že se k tomu taky konečně dokopu! :D. Videa bych chtěla hrozně moc točit, ale také nemám na to odvahu :/. Vím, že by mě to hrozně bavilo, ale třeba cestovní videa, tak doufám, že příští rok se do toho pustím :).

  Přeji šťastný nový rok 2018 ! 🙂 :*

  1. Moc děkuji 🙂 máme podobné plány, chtěla bych k nějakým těm občasným videům sebrat odvahu 🙂 psaní je pro mě prioritou, ale nějaké to video jednou za čas bych ráda zkusila. S tím řidičákem držím palce, určitě se k němu taky dokopeš 🙂 když já, tak už každý 😀 🙂 tobě také šťastný rok 2018 🙂

 2. Moc krásně napsané!
  Já doufám, že do Nového roku vkročím správnou nohou a bude pro mě lepší než tento, i když bez tohoto roku bych asi nebyla taková jako teď.
  Určitě se budu těšit na nějaké to video od tebe. Budu tvoje videa sledovat za každou cenu. 🙂 Jsem zvědavý člověk. 😀

 3. No vida, tys měla úspěšný rok! Gratuluju k maturitě a k tomu, žes stihla “přeskočit” na správný obor na vysoké. VŠ není úplně snadná věc a řekla bych, že studovat něco, co tě nebaví, musí být peklo.
  Já mám za sebou bakalářské státnice a prožívala jsem je asi tak jako ty maturitu. Neměla jsem kvůli práci moc času na učení, a tak se stalo, že jsem poslední den před státnicemi jen seděla na zemi sbalená do klubíčka a brečela, že nikam nepůjdu. 😀 No a zvládla jsem to – díky žumovi.
  Tak přeju, ať je příští rok minimálně stejně úspěšný! 🙂

   1. Díky moc! 🙂 Jojo, mně stačil týden na tom ekonomickém oboru a bylo mi jasné, že zůstat tam, tak by to pro mě bylo peklo. I tak toho teď dělám dost na zkouškové a neumím si představit studovat něco, co by mě nebavilo. VŠ je náročná i tak. Tobě také vydařený rok 🙂

 4. Ty články od tebe se tak krásně čtou, jde to úplně samo.
  Já jsem měla už jeden blog na základce, v devítce tuším, ale taky jsem se bála, že ho objeví někdo z okolí a co si pak bude myslet a tohle a tamhleto. Tak mi to s blogem nevyšlo. Jenže postupem času jsem se utvrdila v tom, že mi to chybí. Že mě bavilo se s lidmi podílet o svoje určité zážitky či zkušenosti. A tak jsem se k blogování vrátila, nyní tedy s mojí kamarádkou, tak snad nám to všem ještě dlouho vydrží.
  Také jsem maturovala v roce 2017, ale překvapivě jsem se toho tolik neobávala, což je u mě fakt divné, protože jsem stresař nejvyššího kalibru. K červeným deskám gratuluji, můžeme teď spolu utvořit tým.
  Tak s autoškolou jsi to teda vyhrála. Ale aspoň se vyjezdíš ne jak já, která jsem si před rokem a půl udělala řidičák a od té doby jsem za volantem neseděla.
  Měla jsi fakt super rok 2017. Já bych řekla, že ten můj byl také tak fajn. Mohu si odškrtnout krásný maturitní ples, úspěšnou maturitu, nezapomenutelnou dovolenonu v Budapešti, letní brigádu jako plavčík (to jsem se překonala!), nástup na vysokou, prvních pár zkoušek na vysoké, boží vánoce v kruhu rodinném a splněnou knižní výzvu. Takže děkuji roku 2017.
  Do roku 2018 ti přeji minimálně tolik úspěchů jako loni, kolem sebe spoustu super lidí a hodně zážitků.

  1. Moc děkuji za tak krásný komentář! 🙂 Jsem ráda, že jsi měla také úspěšný rok a s tím autem tedy doufám, že se vyjezdím. Zatím je to jen samý stres, hlavně s ukecanými spolujezdci 😀 Budapešť ti celkem závidím, tam bych se taky ráda podívala (no jako vlastně všude :D) Jako plavčici si sebe absolutně neumím představit, jsi dobrá! 😀 a jinak určitě vám blogování vydrží, na názoru okolí nezáleží 🙂

 5. Krásný článek! 🙂 Mám tvůj blog moc ráda a jsem ráda, že jsem na něj narazila. Tvoje články mě moc baví a budu se sem ráda vracet! Takže v blogování určitě pokračuj a ve všem ostatním co tě tak baví!
  A neboj s řízením to bude lepší, znám to období a je nejlepší hned začít jezdit v autě sám. Tak jsem to udělala já :D, nikdo neviděl moje začáteční řízení a bylo to jedině dobře.
  Snad pro tebe bude i rok 2018 tak úspěšný! 🙂

  1. Moc děkuji, takový komentář vždycky potěší 🙂 taky k tobě ráda chodím. U nás se všichni hodně bojí a samotnou mě nechtějí nechat jezdit, takže mi asi nezbývá než to s nimi nějakou dobu v autě vydržet 😀

 6. Som na teba pyšná, že si odhodila strach a založila si blog, to je skvelé! 🙂 Inak ako tak pozerám, tragikomické zážitky z autoškoly som nemala teda sama, som neskutočne rada, že mám ten stres a všetko za sebou, vtedy to nebola veľká sranda 😀
  Prajem ti krásny rok 2018 a veľa úspechov, či už súkromných alebo tých blogových, nech sa ti darí! 🙂

  1. Děkuji moc, tobě také krásný rok 2018 🙂 se strachem je to nekonečný boj, ale snažím se vyhrávat 🙂 autoškola je tragikomedie u většiny lidí, jak tak koukám 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *