Čím se odměnit před dalším semestrem?

Zkouškové období se pomalu chýlí ke konci a většina vysokoškoláků se připravuje na vstup do letního semestru. Některým už začal, jiní si teprve sestavují rozvrhy a pročítají sylaby volitelných předmětů. Všichni se ale určitě shodneme na tom, že zkouškové období je ta doba, kdy potíme krev, pot a slzy, abychom se dostali do dalšího semestru.

I já své první zkouškové zvládla, sice jsem nasbírala všechna hodnocení ze škály úspěšných, takže bohužel žádný průměr jedna celá. Ne, to je jen legrace. Čert vem jedničky, u těch rozsáhlých dějin jsem za tu trojku děkovala, že jsem vše zvládla napoprvé a mohla jít slavit. Teď už se cítím skvěle odpočatá a chtěla bych se podělit o tipy, jak jsem se odměnila po zkouškovém a znovu se nabila energií. 💪

 

 

Vůně svíček 🕯

 

V jednom ze svých vánočních článků jsem se zmiňovala o tom, že jsem si v poslední době oblíbila svíčky. Především proto, že mě přítel odnaučil strachu ze zápalek (i když ne úplně, z ohně mám stále respekt). Svíčky jsou skvělou a levnou odměnou při zkouškovém i po něm. O Vánocích jsem měla pokoj provoněný lesním ovocem, teď jsem vsadila na vanilku. Dlouho jsem slýchávala o tom, jak jsou voňavé svíčky uklidňující a příjemně provoní místnost. Stává se mi ale, že mě z nich po dlouhém používání pobolívá hlava. Proto si je zapaluji především na kratší chvíli před spaním a pak se mi dobře usíná. 😴

 

 

Proti zimou vysušené pokožce 🍒

 

Na Instagramu jsem nedávno sdílela kosmetický balíček, který jsem vyhrála v jedné giveaway. Obsahoval voňavé produkty od firmy treaclemoon, která mě zaujala především tím, že své produkty netestuje na zvířatech a neobsahuje zbytečné chemické látky. Jelikož miluji voňavé věci ze všech možných oblastí, nemůžu si tento set vynachválit. V poslední době využívám nejvíce tělové mléko a krém na ruce. Ačkoliv netrpím na suchou pleť, během zimy dostává pokožka hodně zabrat, a proto mažu ruce krémem každý den, abych předešla popraskané a bolavé kůži.

A znáte to, učení na poslední chvíli. Tak jsem se několikrát učila okruhy ještě chvíli před zkouškou z mobilu a vystavovala své ruce mrazu někde na zastávce autobusu. Odměnila jsem se tedy nejen rukám, ale i celému tělu, protože jsem objevila kouzlo tělových mlék. Už se mi jich nashromáždilo tolik, že jsem je konečně začala používat a díky jejich vůni se toho jen tak nevzdám. Kdyby vás zaujalo něco od treaclemoon, produkty seženete na jejich oficiálních stránkách nebo přes českou stránku KupKosmetiku.cz za skvělé ceny. Pro milovníky voňavých sprcháčů a krémů od Dermacolu správná volba. 👍

 

 

Relaxace ❤

 

A když už si zapálíte tu svíčku a natřete se tělovým mlékem, tak přichází na řadu relaxace. Já si během posledního měsíce zamilovala pleťové masky od Baley za pár korun s příjemnou vůní. Zkoušela jsem medovou, vanilkovou a jednu s tropickou vůní. Když už je zima venku, můžu si přinést tropy alespoň domů. Jejich výhodou je dostupnost v každé drogerii, opravdu nízká cena a vůně. Stejně jako produkty zmiňované výše se netestují na zvířatech. Masky se neoplachují, a jelikož jsou trochu hutnější, sundávám zbytky vlhčenými ubrousky.

Dát si něco dobrého k jídlu, dopřát péči svému tělu a pustit si nějaký pěkný film nebo seriál. Jakákoliv relaxační činnost (čtení, běhání, psaní atd.) je po zkouškovém tou největší odměnou, která člověku rychle vrací energii a chuť do dalších studií. Jo, a když už jsme u těch seriálů, tak já relaxovala u českých kriminálek! Nebo odíráním auta o plot při mých dokonalých parkovacích dovednostech. A samozřejmě nesmím zapomenout na spánek s dostatečným počtem hodin, který často studentům zombíkům během zkouškového chybí. 😄

 

 

Plánování 📌

 

Splnění všech zkoušek znamená zakončení semestru a jedné takové půlroční etapy. Poté, co zkoušky úspěšně splníte, je kromě relaxace vhodné i plánování. Jak se připravím na další semestr? Kam pojedeme na výlet? Do jaké nové dovednosti se pustím? Nic člověka nenabudí víc, než když si rozvrhne pár menších cílů, kterým se bude chtít v příštích měsících věnovat. Máte se na co těšit a něco vás motivuje. A to vám dodává energii i přesto, že jste si během zkouškového málem vybrečeli duši. Já si naplánovala několik výletů s přítelem a hodlám se naučit fotografovat se zrcadlovkou. Zatím fotím jen mobilem a dala jsem si úkol více si s fotkami vyhrát. Tak jsem zvědavá, jak s tím vším pokročím!

Ty sovičky, retro blbinky a tak, člověk se až diví, kolik věcí se doma najde pro naaranžování na fotku. Ty laky na náhledovce samozřejmě patří k těm nákupním úlovkům po poslední splněné zkoušce, tak tu nesmí chybět. Kde jsou ty doby, kdy jsem si v pubertě kupovala jen křiklavé laky všech možných barev. Odměnila jsem se ještě jedním odvážným plánem. Poprvé v životě budu pořádat oslavu narozenin s lidmi mimo rodinu. Celé ty roky jsem se bála, že by mi na narozeniny nikdo nepřišel a letos jsem si řekla, že jsou to kulatiny a tak se hecnu. Joo, sním o těch baloncích ve tvaru čísel. Jsem originální. Já vím. 😄

 

 

Bez čeho se už neobejdu (fixační sprej na make-up) 🙂

 

A takové poslední must have na závěr, které mi pomáhalo hlavně při zkouškovém a určitě bude i po něm. Často se mi stávalo, že jsem ráno odešla do školy s namalovanými linkami, sjednocenou pletí a po příchodu domů jsem měla linky zčásti smazané a pleť nevypadala stejně jako po nalíčení. Samozřejmě pokud používáte kvalitní dekorativku, nijak závažně by se mazat neměla, ale pokud se někde hodně zpotíte, celistvost to zkrátka naruší.

Proto jsem dlouho hledala v drogeriích sprej, který by mi make-up správně zafixoval a zůstal mi po celý den tak, jak chci. Nakonec jsem pochodila až na internetu a našla tenhle skvělý sprej Mark od Avonu. Vyzkoušela jsem ho už v době zkouškového, kdy jsem se u dvou testů dost zapotila a domů pak šla za doprovodu deště se sněhem. Doma vypadalo nalíčení stejně jako ráno, až mě to i překvapilo. Od té doby je sprej mým věrným společníkem, protože nejen že udrží vaše nalíčení, ale funguje i jako báze pod make-up.

 

Sprej seženete ZDE na stránce Krasa.cz.

 

 

Čím se po náročném období odměňujete vy?

39 x komentováno

 1. Ahoj,
  tak to mně skončilo zkouškové 10. února a v pondělí už jsem musela naklusat zpátky do školy. Letní semestr pro mě bude mnohem náročnější, budu trávit ve škole víc času, jelikož mám víc povinných předmětů a mám to celkem špatně rozvrhnuté, protože třeba v pondělí tam budu čekat 5 hodin na jeden večerní předmět… a ještě ke všemu literatura, která mě teda absolutně nebaví.
  Každopádně jsem strašně ráda, že jsem zimák zvládla, někdy to byly fakt slzy a pot! A samozřejmě ti k úspěšnému prvnímu semestru gratuluji.
  Osobně jsem se odměnila časem stráveným s přítelem. Každý studujeme někde jinde a přes týden se bohužel nevidíme, takže jedině o víkendy, které ale někdy tráví v práci. Letos jsme se ale rozhodli, že vyrazíme spolu někam na výlet, a i když jsem tolik volna jako on neměla, zvládli jsme si nakonec naplánovat celodenní výlet v Krakově. Bylo to naprosto skvělé, ušetřili jsme za jízdenky díky valentýnské akci u Student agency a ještě k tomu si užili dvě hodiny v Ostravě, kde jsem byla poprvé. Tam jsme si dali super snídani, prošli se, a poté jsme už pokračovali směr Polsko. Celý výlet byl neskutečný, spořádali jsme ty nejlepší palačinky pod sluncem, viděli historické centrum Krakova zahalené sněhovou pokrývkou, zmrzlo nám snad úplně vše, povečeřili jsme dorta a nemohli najít autobus zpět do ČR. Opravdu jsem si to moc užila a jsem ráda, že jsme jeli.
  Do budoucna budu určitě víc plánovat takovéhle výlety, protože to stojí za to.
  Jinak ti přeji hodně štěstí v učení se se zrcadlovkou. Kamarádka se do toho předloni zamilovala a teď je to právě ona, kdo mi občas udělá nějakou novou profilovku na fb nebo tak. Hrozně jí to baví a jde jí to. Já jsem si dala předsevzetí na tenhle rok (kromě jiného) – naučit se nový cizí jazyk. A už jsem se do té španělštiny pustila!
  P.S. Fixační sprej od Avonu jsem měla a musím říct, že mi také vyhovoval. To byly ještě doby, kdy jsem nebyla líná se líčit. Haha.

  1. Děkuji za tak obsáhlý komentář 🙂 Mně začíná letní semestr za týden a úterý mám taky poměrně nešťastné v tom, že jsou tam delší prodlevy mezi předměty a strávím ve škole prakticky celý den. Pátky budu mít ale volné úplně, tak na to se zase těším 🙂 Jsem ráda, že jsi si užila výlet, člověk si aspoň pročistí hlavu. Mám takové výlety ráda 🙂 Na zrcadlovku se už moc těším, chtěla bych dělat i videa a věřím, že se zrcadlovkou budou kvalitní. Se španělštinou hodně štěstí, učím se ji od října a že bych v tom byla nějaký přeborník… 😀

 2. To je mi líto, že jsi se s přítelem pohádala, doufám že už je to mezi vámi v pohodě. 🙂
  Ten můj pes se rád tulí, je to velký mazel a neustále chce hladit a jak dovede žárlit!
  Já se na vysokou školu nedostala a mžná jsem trochu ráda, i když mi ten volnější život chybí, ale dvě matuity mi stačí 😀
  Vonné svíčky mám taky ráda, oblíbila jsem si je v práci, podle mě je to příjemné i pro mé zákazníky. Já se snažím naučit používat tělové mléko, ale občas nebo spíše často zapomínám. Masek mám plno, mám i enzmatický peeling od ryoru a také chemický peeling ještě ze školy, masek mám také pár, ale od balei jsem zkoušela kaviarovou a pak také tu textilní, teď si nejsem jistá zda byla od Balei. Já make-up nepoužím, taže ani ten sprej, ale od této značky Mark jsem používala řasenku a byla skvělá, moje sestra má ještě matný lesk a pudr, k tomu ještě máme kosmetické taštičky.
  Ale používám řasenku a občas linku na oči a někdy i ty stíny, ale zatím mi to vše drží tak dlouho, jak potřebuji.

  1. Jojo, pohádali jsme se jen kvůli blbosti jako tradičně 😀 Tělová mléka jsem si oblíbila v poslední době hodně, protože krásně voní a mám pokožku příjemně hydratovanou. Někdy jsem na to ale líná se tím mazat, to přiznávám 😀 Závidím ti, že ti to líčení drží, ale já mám dost chaotický způsob života a tak se mi všechno hned smaže, jak se zpotím a nebo někde zmoknu 😀

 3. Já jsem se odměňovala za každou zvládnutou zkoušku 😀 popruhy z lídlu na cvičení, placenná aplikace do telefonu s recepty, nákup v Pepcu… Já měla prázdniny celý měsíc, ale už teď v pondělí poklušu do školy a vůbec se mi nechce 😀 Podobný lak od Essence jsem si také koupila 🙂 A svíčky jsou skvělé a naprosto s tebou souhlasím! Mám doma s vůní levandule a když ji nechám dlouho, nedá se doma pak dýchat a motá se mi z ní hlava, jinak ale krásně provoní byt 🙂 hodně štěstí do nového semestru! ♥

  WantBeFitM

 4. To mám na vejšce asi nejradši – odměňování po zkouškách a nejlíp po každé 😀 Jinak ty produkty od značky Treaclemoon vypadají fantasticky, už jsem na ně taky někde narazila a vlastně nechápu, že ještě nějaký doma nemám 😀

 5. Haha, přesně ten stejný fixační sprej na make-up mám doma už asi rok a prakticky ho nepoužívám. Vůbec mi nevyhovuje. 🙁

  Za mě je po zkouškovém nejlepší odměnou čas na cvičení a čtení beletrie. A taky úklid bytu a přebrání všech věcí, co se doma za těch pár měsíců nashromáždí. Úplně pak cítím, jak se mi doma lépe dýchá. Vůni vanilky miluji, ráda si voňavé svíčky zapaluji právě když mám doklizeno.

  1. Každému holt vyhovuje něco jiného 🙂 Já zase slyšela od kamarádky, že našla nějaký od Nivei a že jí vůbec nevyhovoval ten. Chce to najít si ten svůj 🙂 Mně se hrozně líbí čerstvě uklizený pokoj, ale jsem líná uklízet 😀

 6. Úžasné tipy! Svíčky jsou navíc uklidňující a souhlasím, že se po nich dobře usíná.
  A co se týče mě, tak miluju pěnu a různé voňavé přípravky do koupele. V tom se opravdu vyžívám a při koupeli ze sebe odhodím to napětí. Nebo taky strávený večer s blízkými a procházky se psem, aspoň si provětrám hlavu.
  Kosmetiku si uložím, dost mě zaujala, takže se na ni asi zítra kouknu. 🙂

 7. To znám a ještě mě čeká jedna zkouška z chemie, takže to nejtěžší před sebou, ale uvidím jak to dopadne. Jinak s tím pocením krve máš pravdu, je to děs, ale za trojku je pak člověk rád 😀
  Já se odměňuji třeba nějakou dobrou večeří nebo koupí oblečení, ale nepřeháním to nějak. Ale tu masku od Balea jsem také vyzkoušela a byla super 🙂

 8. Mně zkouškové skončilo minulý týden a od pondělka škola. Bohužel jsem se ani nestihla nijak odměnit a hned v pondělí ve škole mi bylo špatně, no a teď mám antibiotika. Štve mě to, nevím jak to všechno doženu, tenhle semestr je mnohem náročnější. Jinak mám pocit, že si ani nezasloužím odměnu, protože jsem neudělala 3 předměty ze 7 a ještě víc mě štvě, že to bylo o kousek. Takže až se uzdravím jako odměna bude naplánování tohoto semestru tak, abych zvládla všechny zkoušky. Až potom budu uvažovat o jiné odměně 🙂 Jinak ti přeju hodně štěstí v tomhle semestru 🙂

  Veronika Tučková
 9. Super článek, já si tyhle odměny dopřávám každý den 😀 nejsem již studující, ale i tak jetřeba se odměnit. Naložit se do horké vany, dát si přesně jak píšeš masku na obličej, zapálit si k tomu svíčku a jen relaxovat 🙂

 10. My to trochu na škole máme jinak, takže zkouškové přímo nemáme :), ale chybí mi stále uzavřít dva předměty, ale teď jsem se věnovala psaní eseje, která je pro mě důležitější, takže v den odevzdání jsem zašla s přítelem opět do kavárny na dortík :). Ale ještě mě čeká teda obhájit esej, což bude taky náročné, ale potěšila mě zpráva od profesora, že je výborná, tak to nesmím pokazit a pak se opět odměním :D.
  Celkově se ráda po náročným období vždy odměnuju relaxací a pak jídlem 🙂 😀

  https://shardofdreams.blogspot.cz

  L.
 11. Néééééé! Drogerie a cokoliv z ní, to je moje slabina. Zrovna jsem šla pro deodorant a odešla jsem s pěti věcmi (a bez deodorantu, na ten jsem zapomněla). Ale aspoň teda můžu říct, že to je odměna za zkouškové, i když pro mě skončilo už dávno. A dneska jsem si koupila lezečky, z těch mám óbr radost. 🙂

 12. Já se po zkouškovém odměnila dekorativkou, koupila jsem si tvářenku od UD, po které jsem dlouho koukala 🙂 sice to nebyla levná záležitost, ale za tu dřinu ve zkouškovém jsem si ji prostě zasloužila! 😀 Hodně se mi líbí co sis pořídila od značky Treaclemoon 🙂 ještě jsem od nich nic nevyzkoušela, ale musím to napravit a podpořit je 🙂

 13. Gratuluji k prvnímu zkouškovému. 🙂
  Pro mě jsou toto příliš kosmetické odměny – já se odměňovala vždycky v papírnictví. Na to jsem naprosto vysazená a finančně vykrvácet se tam dá taky. 😀 A stejně jako u laků platí, že je jedno, že takových sešitků už mám tisíc – můžu jich přece mít tisíc jedna, že? 😀

 14. Na známky se nikdo neptá 😀 já jsem se odměnila paletou od Tarte a Naked paletou od Urban Decay..a taky svíčkami od Yankee Candle – semestr mi skončil před vánoci, takže jsem si jako odměnu koupila věci v povánočních výprodejích 😀 s tou vůní svíček a bolestí hlavy, většina společností doporučuje maximálně 4 hodiny v kuse maximálně, ale také záleží na velikosti pokoje. Nám třeba v bytě stačí svíčka tak na hodinu a je toho až až

  V.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *