Adventní (smutný) výlet – Drážďany 2016

Zdravím z Bulharska! Dnes tu máme předposlední přednastavený článek a opět cestovní. Tentokrát adventní výlet do Drážďan, vůbec moje poslední cesta do zahraničí, pokud nepočítám to Bulharsko, o kterém také bude článek. Vzpomínky na Drážďany mi připomínají, jak už se teď těším na Vánoce. Všechna ta světýlka, koledy, cukroví… moje oblíbené.

Adventní výlet do Drážďan
byl vůbec prvním, kam jsme jeli s přítelem bez tábora či zájezdu. Procházela jsem si zrovna hodně těžkým obdobím kvůli HA, trápilo mě bušení srdce, úzkosti a hlavně silné bolesti nohou. Ale ten den v Drážďanech byl tak příjemný, že jsem na čas i na ty starosti zapomněla i přesto, že se stále nepříjemně připomínaly. Chodili jsme téměř celý den, mráz nás štípal do tváří, ale těch věcí všude! Primark samozřejmě nemohl chybět. Ráno nám autobus málem ujel, protože jsme nevěděli, odkud se odjíždí. To byla taková komická vložka pro začátek.

Bohužel vám nepopíšu, která místa jsme přesně navštívili, protože to sama nevím. V té době jsem byla šťastná, že se mohu procházet na čerstvém vzduchu a přijít na jiné myšlenky. Nechtěla jsem jít s průvodcem, chtěla jsem si část města jen v klidu projít, podívat se na trhy a do Primarku. Zkrátka naladit správnou vánoční atmosféru, když už tak pro mě poslední Vánoce byly jedněmi z nejhorších vůbec.

Ochutnali jsme skvělou banánovou zmrzlinu, všude tam vonělo jídlo a byla cítit vánoční atmosféra. Ale to je tak nějak všude stejné, podobně se mi líbily i ty pražské trhy.

Z Drážďan jsme odjížděli až někdy kolem sedmé večer a noční pohled na město byl to nejlepší z celého dne, všechno nádherně osvícené. Hlavně ten modrý strom.

Tohle mě zaujalo v německém Mekáči, prodávali tam takové malé pytlíčky s bonbony ve tvaru M. 😅

A jedna moje fotka, ke které chci napsat pár věcí. Vypadám tam hrozně, to bez pochyby. Vůbec se mi nelíbí, co tam mám na sobě a celkově vypadám vyčerpaně. Výlet byl fajn, památky hezké, trhy jakbysmet. Ale když si uvědomím ten fakt, že si skoro nevzpomínám, kde jsme byli a opravdu upřímně nevím, co jsem si z toho Primarku přivezla. A že těch věcí bylo hodně a já zkrátka… netuším.

K tomu bych chtěla říct jen to, že Vánoce 2016 pro mě byly opravdu snad to nejhorší období v životě a všechno zavinily hloupé prášky, které jsou údajně neškodné. Člověk nikdy neví, co mu život přinese, ale já si dodnes pamatuji, jak mi vše bylo jedno, na ničem mi nezáleželo. Jen na tom cítit se konečně dobře, nemít nevysvětlitelné bolesti nohou, se kterými si nikdo nevěděl rady. Domů jsem jela úplně schvácená, nohy mě neskutečně bolely, tlačily a já nevěděla, jak si ulevit od bolesti. Myslela jsem, že asi umírám. Tentokrát jsem nadšeně nezdobila pokoj, nepekla cukroví a ani všem neříkala, jak už se těším na ten Štědrý den. Neměla jsem v pokoji ani svůj stromeček. Ztrácela jsem se před očima.

Tohle období mi změnilo pohled na svět, je jedno, jak vypadáte, co děláte. Pokud vás to baví, dělejte to. Je jedno, co si myslí ostatní. Netrapte se tím, že na vás má někdo řeči. Protože někdy se stanou věci při kterých pochopíte, že zdraví je to nejdůležitější na světě a já v té době měla skutečně velký strach, že mám nemocné žíly, že dostanu embolii a flákne to se mnou. Nic jsem si nepřála víc, než aby ty hnusné bolesti nohou přestaly a jak se tak stalo, tak jsem měla hroznou radost i z toho, že se můžu jít v klidu vysprchovat a usínat s těšením se na každý den. Nechci HA už nikdy vidět.

A doteď mě mrazí, když tuhle fotku vidím, protože si vzpomenu, jak příšerně mi bylo. Proto jsem teď tak moc šťastná z každého dne, že mohu dělat to, co mě baví a naplňuje. Že tu mám vás – skvělé čtenáře a mohu vám do budoucna psát další cestovní články, které budou optimistické. 😊

12 x komentováno “Adventní (smutný) výlet – Drážďany 2016

  1. V Drážďanech jsem ještě nebyla, ale už párkrát jsem koukala na slevomatu na akce na plavby lodí a vážně jsem nad tím uvažovala. A když to pak vidím na fotkách, asi bych se tam někdy mohla zajet podívat. 🙂
    Je fajn, že už je ti dobře. O HA se v poslední době právě píše, že způsobuje různé problémy atd. Já teda naštěstí problémy neměla, i když kdo ví, jestli to, že mi nebylo dobře nebylo i způsobeno HA, ale já zároveň byla i ve stresu, takže nedokážu určit, co to způsobilo přesně.
    Po rozchodu s bývalým jsem ji okamžitě vysadila a znovu už jí brát nechci.
    Líbí se mi, jak píšeš o dělání toho, co tě baví a nedat na lidi, je to nejlepší, co můžeš udělat sama pro sebe. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *