O mně

Kdo jsem?

Jmenuji se Lenka a je mi 20 let. Proč vlastně píši tento blog? Vždycky jsem měla problém s vyjádřením pocitů na veřejnosti. Neměla jsem takový ten dar jako někteří “mluvčí”. Při referátech jsem se potila, vnitřně umírala a klopila oči, bylo mi to strašně nepříjemné. Už jen proto, že jsem si svého času na základní škole prožila opravdu nehezké věci, které mě poznamenaly a se sebevědomím bojuji dodnes. V hlavě se mi vždy honilo milion myšlenek a chtěla jsem sdílet své názory a nápady. Jenže jsem nevěděla jak. Styděla jsem se, bála jsem se odsouzení od lidí, hlavně spolužáků. Pro některé jsem nebyla víc než odpad, třídní ošklivka a šprtka.

Odmala jsem slýchávala, že jsem moc tichá a že bych se měla kamarádit s více dětmi. Nějak mě to k nim netáhlo, vystačila jsem si s jednou kamarádkou a pár přáteli z chalupy. Tehdy jsem ale byla hodně aktivní dítě, chodila jsem do spousty kroužků a ke konci prvního stupně byla i celkem oblíbená. V té době jsem poprvé objevila blogy. Přivedla mě k nim hra The Sims 2 a přes ni jsem našla blogy na doméně blog.cz. Tam jsem začala se svými prvními blogy zhruba jako desetiletá. No, co si budeme povídat. Kvalita nulová, byla jsem dítě. Psala jsem samozřejmě anonymně, blogovali jsme tehdy s o rok starším kamarádem a vlastně to nikdo z blízkých či známých nevěděl.

Po přechodu na jinou školu na druhý stupeň základky jsem s blogy postupně skončila. Měla jsem strach, že by na ně mohl někdo ze spolužáků přijít a začalo by ještě větší peklo a výsměch. Roky plynuly a já prošla střední školou, kde jsem si postupně vybudovala slušný základ na zdravé sebevědomí a ve čtvrťáku si začala znovu pohrávat s myšlenkou, že bych opět psala blog. A ne anonymně, veřejně. Pod svým jménem, fotkou. V podstatě se škatulkuji mezi introverty, i když si tím tvrzením nejsem tak úplně jistá. Řekla bych, že je to tak půl na půl, ale introvertní stránka je mi bližší. Někdy jen raději poslouchám a bavím se jen o důležitých věcech. Jsem taková vrba.

Moc si vážím lidí, kterým nevadí, že nejsem vždy zrovna typ, který pusu nezavře. Jsem také dost náladová a cholerická, k tomu silně úzkostlivý člověk. Vše moc řeším, zkrátka všechno neúměrně hrotím. Ale snažím se tomu nepoddávat. Znovu jsem tedy rozjela blog. Od dubna 2017 jsem vystřídala už XY přezdívek a domén, protože jsem se zkrátka hrozně dlouho hledala, nevěděla jsem, co mi bude sedět a kde se mi bude nejlépe psát. Nechtělo se mi úplně psát pod svým jménem jako takovým, tak jsem vybrala jednoduchou poangličtěnou variantu. Na blog.cz jsem zhruba týden vystupovala jako Malá Černovláska a dokonce se po dvou dnech dostala na blog dne.

Dnes jsem na vlastní doméně a hostingu. Mám ráda jednoduchost a můj blog je zaměřen hlavně deníkově, cestovatelsky, zkrátka ze života. Hodně ráda cestuji a účastním se různých akcí, baví mě poznávat nová místa a zážitky. Rozhodně nejsem žádná beauty blogerka, o kosmetiku se zajímám a pokud najdu nějaký pro čtenáře přínosný úlovek, určitě recenzi napíšu. Ale jinak to není můj hlavní zájem a jsem ráda, že se dokážu nalíčit tak, aby se mě lidé nelekli. 😅 Nikoho nekopíruji, píši si po svém a potěší mě, když aspoň pár lidí mé články zaujmou a budou bavit. Nechci tu žádné hejty, ale konstruktivní kritika či rady na zlepšení blogu jsou samozřejmě v pořádku. Nikoho nenutím tu být. 🙂

Pro mě je blog mým koutkem, kde se můžu vypsat, vyjádřit a hlavně je to pro mě jedno malé osobní vítězství. Já jako dříve nenápadná stydlivka jsem překonala své obavy a začala veřejně psát své myšlenky. A daří se mi více i v reálném životě, jsem na sebe pyšná. Jinak různé krátké myšlenky a výkřiky do tmy najdete na mém Twitteru a Instagramu. 👀
 ♥ Lenn