Po odmlce zpátky s It

Zdravím po zhruba týden trvající odmlce od psaní článků! Odmlku jsem neplánovala, ale bohužel se situace takto vyvinula. Byla jsem hodně zaneprázdněná a řešila spoustu věcí ohledně vysoké školy. Na články jsem tudíž neměla čas a pokud byl čas, chyběla energie. Teď už ale budou zase články vycházet v kratších časových rozestupech. Dnes tu mám dojmy z očekávaného hororu It (To).

zdroj: awardsdaily.com

Naposledy mě hodně oslovila Annabelle 2 a když jsem viděla trailer na staronový horor To, věděla jsem, že ho musím vidět také. O starší verzi z roku 1990 jsem se dozvěděla až později a ze zvědavosti si pustila pár útržků pro porovnání. Samozřejmě dnešní doba je vyspělejší než před 27 lety, ale letošní verze stoprocentně vyhrává na plné čáře. Nevím jak vy, ale já nikdy neměla dobrý pocit z klaunů. Mají za úkol člověka rozesmát a na mě naopak vždy působili děsivě jako Pennywise z hororu To.

Od začátku jsem čekala velkou pecku. Trailer mě navnadil a po premiéře se o filmu hodně mluvilo jako o hodně povedeném hororu. Na film jsme šli zhruba tři týdny po premiéře v ČR a i tak bylo kino skoro plné. A výsledek? Podle očekávání! Horor ve výsledku nebyl příliš děsivý jako Annabelle 2, ale skvěle zaujal hlavně příběhem. Pokud jste nečetli knižní předlohu, tak jste dvě a půl hodiny napnutí, jak to celé dopadne a odkud se děsivý klaun vlastně vzal. O tom jsem přemítala většinu filmu, protože se na scéně zjevil zničehonic a šel prakticky po všech dětech.

Film působí místy spíše jako komedie, hlavní představitelé sypou jednu vtipnou hlášku za druhou a tancující klaun mě také pobavil, i když to asi vtipné být nemělo. 😄 Pravdou ale je, že se moc nevyděsíte, buď je tam všechno a nebo nic. Klaun v určité scéně všechny zběsile pronásleduje naplno a pak se zase dlouho nic neděje, tudíž nemáte čas se pořádně vyděsit. Kromě toho zaujme i prostředí osmdesátých let, kde děti nesedí jen u počítačů a baví se hlavně venku. Ne že by dnes takové děti nebyly, ale přeci jen… tenkrát to bylo asi o něčem jiném.

Co je ve filmu fakt hnusné – tlama klauna. To ani nemůžete nazvat ústy. Z toho jediného jsem měla celkem mrazivé pocity a to hlavně při úvodní scéně, kterou celý příběh začíná. Film mě ale jinak hodně bavil a upoutal. Za nejděsivější ho určitě označit nelze, ale už teď se těším na druhý díl, který pravděpodobně v budoucnu vyjde.

Viděli jste tento horor?

26 x komentováno

 1. Já klauny úplně nesnáším 😀 Nechápu, jak to někdo mohl někdy vymyslet jako pozitivní postavu a nedivím se, že se často klaun používá jako negativum 😀 Vždycky jsem na oslavách nesnášela okamžik, kdy bude klaun.
  Film jsem neviděla a četla jsem na něj tedy zatím skoro jen negativní reakce. Více mě láká to knižní zpracování než filmové. Přijde mi, že kniha je často mnohem lepší než film 🙂

  1. Tak to ještě že jsem na žádné oslavě klauna nikdy neměla 😀 knižní zpracování mě taky celkem zajímá, přeci jen v knize je toho vždycky víc než ve filmu. Já četla naopak samé pozitivní 😀 ale většinou si lidi stěžují na to, že není příliš strašidelný, ale jak píšu, ten příběh to vynahrazuje 🙂

 2. Takže…pořádně jsem si začal číst Tvé články a narovinu, píšeš skvěle 🙂 🙂 Rád bych Ti napsal na fb, no…to by bylo lepší 🙂 Ale za sebe mohu říct, pěkná recenze! Já na horory nejsem, takže se na IT možná podívám, pokud se tam fakt není tolik čeho děsit 🙂 Děkuji a držím palce (odebírám)

 3. Netušil jsem, že vzniká nová verze. Tu původní jsem viděl (fakt strašidelná), tak se asi kouknu i na tu novou. Knížku jsem asi nečetl, ale nějaké jiné “věci” od Kinga ano. Tak děkuji za tip 😉

  Vik
  1. Jojo mám, ale pak se doma sama bojím 😀 já tu starší neviděla celou, ale moc mě nezaujala. Díky moc za odběr 🙂 Další recenzi jdu psát dnes na nové pokračování hororu Insidious. Určitě k tobě kouknu 🙂

   1. Já se možná té nové i bojím 😀 Ten klaun má na mě moc “haluz” oči 😀 Každopádně na youtube je písnička Pennywise Sings a Song (Stephen King’s ‘It’ Parody) a je super chytlavá – doporučuju 🙂 Moc mě těšilo a na recenzi si určitě počkám (taky chystám, ale s časem jsem na štíru)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *