Annabelle 2 – plná lekaček

Máte rádi horory? Já se přiznám, že jsou mým nejoblíbenějším žánrem. Nemám ráda filmy se zombie tématikou, krváky, hromadné vyvražďování. Ale baví mě mysteriózní tématika, nadpřirozeno, duchařiny. A nejlépe k tomu – mrazivá atmosféra! Proto jsem se těšila na pokračování hororu Annabelle, jednička se mi totiž líbila. I když už si dnes moc nevybavuji obsah prvního dílu. Vyplatilo se! Dvojka na mě zapůsobila opravdu silně. 👻

Z popisu děje už napovídá, že půjde opět o ďábelskou panenku posedlou temnými silami. Annabelle 2 není tím příběhem, ze kterého vás bude mrazit. Takový příběh nemá, ale celou dobu vás bude zásobovat čekaně nečekanými lekacími scénami. Ptáte se, jak to myslím? Kdo koukáte na horory, určitě znáte ten moment ticha, kdy víte, že teď přijde nějaký scare jump. Víte to, ale stejně se v ten moment leknete. A přesně toho je plná Annabelle 2. Celkově mi film hodně připomínal provedením V zajetí démonů 2, což byl rovněž skvělý horor.

NE51Y7ZDThdL8e_1_b
zdroj: ratpacentertainment.com

Nejlepší na takových hororech je stylizace do padesátých či šedesátých let. Všechny domy vypadají tak historicky, ale o to děsivější atmosféru vytvářejí. Nechci tu spoilerovat, koneckonců si obsah filmu a většinové hodnocení můžete najít na ČSFD. Chtěla jsem sepsat svůj osobní pocit, který asi dopadl, jak měl. Během většiny filmu jsem se choulila na sedačce kina a zakrývala si oči, těch lekacích scén tam bylo až dost a téměř jsem nezaregistrovala momenty, kdy bych mohla jen v klidu sedět a koukat. A to jsem těch hororů už viděla tolik!

Ale mělo to výhodu, abych se uklidnila, tak jsem snad poprvé snědla celou porci nachos a nemuseli jsme řešit problém, co s těmi zbytky. Vzadu za námi se po většinu promítání smáli nějací dva týpci. To mě tak znervózňovalo, vůbec to nebylo vtipné. Nemělo být. Nesnáším lidi, kteří tu atmosféru takhle kazí, horory nemají být směšné.

I když některé jsou, svou nepovedeností… to ale nebyl tenhle případ. Jinak mám v pokoji zavěšené takové starožitné šašky a po tomto hororu jsem měla večer paranoidní představy, že se začnou hýbat. Nechápu, jak si může někdo pořídit napodobeninu Annabelle domů, asi bych strachy neusnula.

Bohužel se mi během hledání náhledového obrázku povedlo natrefit na obrázek Valaka ze Zajetí démonů 2, tak asi budu mít opět klidné spaní. 🙂

 

Viděli jste Annabelle 2? Máte rádi horory?

zdroj náhledového obrázku: collider.com

Jinak od zítřka jsem na seznamovacím pobytu s vysokou školou a vracím se v pátek. Přednastavila jsem dva články, ale vaše blogy obejdu, až se vrátím. 😊 Kdyby náhodou někoho zajímalo, jak se mám na seznamováku, můžete mě sledovat na Instagramu, kam budu opět dávat spoustu věcí na Instastories. Stejně tak něco málo na Facebookovou stránku.

 

10 x komentováno “Annabelle 2 – plná lekaček

  1. Annabelle se chystám podívat, ale teprve na 1. díl 😀 ale nechci se na to koukat sama a nikdo se mnou nechce moc, protože nemusí horory :D. V kině jsem byla jen na dvou hororech a u obou přesně jako ty si zakrývala oči 😀 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *