Koupím si to, protože to letí

K napsání tohoto článku mě podnítilo současné šílenství okolo Fidget spinneru. Nemám ráda stádovost. Kdy je dobré mít to, co ostatní a kdy naopak ne? Tady je hodně tenká hranice a špatně se to rozlišuje. Není špatné chtít zapadnout, špatné je, když děláte něco proti vašemu přesvědčení jen proto, aby vás ostatní brali. Je to nesmysl.


Vždy to tak bylo. Něco se stalo módou, trendem a lidé se podle toho zařídili. Opravdu si neumím představit člověka, který by nikdy nezkusil žádný trend. Lidé se přirozeně chtějí začlenit a pokud něco „frčí“, tak to člověka pochopitelně zaujme. Nebudu tu psát, jak jsem hrozně originální a nekonvenční a všechno populární zarytě odmítám. To by ode mě, která kdysi poslouchala 1D, gumičkovala a fotila se v zrcadle (jak to bylo in), znělo pokrytecky.

Jde mi spíše o podstatu věci. Spinner, pro děti dobré, může si to koupit každý. Děti si je vyměňují, zkouší různé triky, zabaví se. Rozhodně lepší, než aby seděly u počítačů a vysvětlete osmiletému capartovi, že nemůže mít to, co ostatní spolužáci. Spinner je v podstatě blbost za pár korun, tak proč mu ho nekoupit. To stejné bylo sbírání kartiček Pokémonů, sbírání fazolek, fingerboardy a další. A většinou kdo neměl nějaký hit, nebyl zajímavý, tak to zkrátka je. Ale ty děti si s tím skutečně vyhrají, vyblbnou se s kamarády, má to pro ně přínos.

K jádru věci. Nechápu, když si někdo něco takového pořídí JEN proto, že to mají ostatní. I kdyby jen za stovku, koupí si věc, kterou doma někam položí a zůstane nevyužitá. Také jsem spinner vyzkoušela, ale nekoupila si ho, proč? Protože jednoduše vím, že by tady někde ležel na poličce a co s ním. Tyhle trendy jsou většinou jen krátkodobé, takže za chvíli přijde zase jiná blbina. Ale nejde tu o nějaký spinner, celkově. Kolik holek nosí černé legíny, k tomu adidasky, cardigan a rovné dlouhé blond či hnědé vlasy. Jasně, je to něčí styl. Ale spousta holek ho jen bezhlavě přebírá, víte jak se jim říká „Nikoly“. 😄

Iphony, myšlenka budu Youtuber, budu bohatý a slavný, teď koukám, že jsou celkem v módě i deprese (pozor, nemyslím lidi se skutečnými depresemi, ale takové ty, co se jen chtějí zviditelnit, jde to poznat), hrozně tu chybí originalita. Možná, že můj jednoduchý design také není nic originálního, ale zkrátka se mi líbí a články píši po svém. Líbí se mi originální Youtubeři, kteří mají nápad a mají co nabídnout, na ulici mě zaujme slečna s nevšedním outfitem. Ale jak už jsem psala, je těžké říci, co je správné a co není. Nejhorší je, když se takhle někoho zeptáte, co se mu na dané trendy věci líbí, tak přizná, že nic, ale že to přece mají všichni. Jako dítě jsem nenáviděla v něčem vybočovat. Děti umí být zlé a v tomto věku se to řeší nejčastěji. Teď už to neřeším a koupím si jen to, co se mi skutečně líbí, ať je to trendy či ne.

Hrála jsem Flappy Bird, gumičkovala, měla fingerboard, hrála Pokemon GO. Ano, přišla jsem k tomu díky davu, ale nějaký čas u toho zůstala, protože mě to bavilo. Kdyby mě to nebavilo, nezajímala bych se o to, proč taky (to už také nebyl ten dětský věk). Buďte sví.

A co vy a trendy? Kolika „mániím“ jste podlehli? Kupujete si jen to, co se vám opravdu líbí?

6 x komentováno “Koupím si to, protože to letí

  1. Přemýšlím, jestli jsem něčemu takto podlehla. Možná sbírání nálepek. Pustila jsem se do toho, protože je měli všichni. 😀 Zabavilo mě to ale docela na dlouho. Ostatní ve třídě už sbírali pogy a já si stále jela nálepky, které byly najednou pro ostatní trapné… :-/
    Možná jsem si z davového šílenství založila blog… Možná. 😀 Každopádně už je to deset let…

    Co se týče ,,točítek" – je fakt sranda, jak je mají všichni a hlavně jak je všude prodávají. Na dovolené byly ve všech obchodech se suvenýry. Největším písmem samozřejmě bylo všude napsané Spiner 😀 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *