Blogerská výzva aneb pár otázek od Canli

Hezkou neděli všem! Nedávno jsem narazila na výzvu od blogerky Canli, která spočívá v zodpovězení pár otázek. Odpovědi blogerů přibližují zákulisí blogerského světa a díky nim zjistíte zase něco nového o vašem oblíbeném pisateli či pisatelce. Trošku jsem si díky výzvě zavzpomínala na tehdejší řetězáky a tagy, které plnil jeden bloger za druhým. Narozdíl od nich je ale výzva od Canli sympatická a má nějaký smysl. 📌

 • Jak jsem začal/a psát blog?

První blogy jsem objevila už jako osmiletá, kdy jsem s velkou oblibou hrávala druhý díl simíků. Tehdy jsem objevila blogy dvou sester (jejichž blogy mimochodem sleduji doteď), protože psaly články právě o této hře. Pod články měly spousty komentářů a mně se v hlavě během dvou let sledování zrodil nápad, že bych si blog mohla založit také. Protože budu přeci také tak oblíbená a dostanu spousty komentářů! To jsem si nejspíše kompenzovala fakt, že jsem v té době byla ve skutečnosti velký outsider. První blogy jsem založila v deseti letech – o psech, poté o The Sims 2, potom všehochuť… kvalita nulová, co si budeme povídat. Mě to ale moc bavilo a dokonce jsem si díky blogu našla kamarádku. Kvůli některým špatným událostem v mém životě jsem s blogy postupně skončila a nyní (po šesti letech) píšu znovu a blog je mým největším koníčkem. ❤️

 • Proč píšu?

Jako introvert se v mluvené podobě kolikrát nedovedu vyjádřit natolik přesně, jak bych chtěla. Proto píšu svůj blog a díky psaní mohu vyjádřit všechny své pocity a mám čas na rozmyšlení, jak vše správně formulovat. Což se mi ne vždy úplně povede, stylistika je poměrně složitá záležitost. Skvělá odezva od čtenářů mi dává pocit, že můj koníček má nějaký smysl a že mé plky někoho skutečně zajímají.

 • Kdo je můj oblíbený autor?

Bohužel nejsem nijak vášnivý čtenář, takže nemám jasnou představu o mé odpovědi. Z autorů mě během středoškolských let zaujal Ladislav Fuks, Jaroslav Hašek a neméně Antoine de Saint-Exupéry. V současnosti mě oslovuje tvorba spisovatele Jo Nesba a samozřejmě nemůžu opomenout J. K. Rowlingovou a jejího Harryho Pottera.

 • Jaká je moje oblíbená kniha?

Mám ráda celou sérii knih o Harrym Potterovi a ačkoliv to může znít jakkoliv morbidně, líbí se mi Fuksovo dílo Spalovač mrtvol. A naproti tomu Malý princ – takový zajímavý kontrast.

 • O čem píšu?

Píšu články převážně o událostech v mém životě, cestování, kultuře… a sem tam něco o kosmetice, ačkoliv přes ni nejsem žádný odborník. Snažím se zkrátka vypsat ze všeho, co mám momentálně na srdci.

 • Jak dlouho mi trvá napsat jeden článek?

Samozřejmě záleží hodně na tom, o jaký typ článku jde. Pokud je nějaký delší (třeba cestovní), tak zhruba 2 hodiny, ale většinou tak 40-50 minut.

 • Už jsem někdy měl/a spisovatelský blok?

Měla a myslím, že jeho přítomnost jde na mém blogu hodně dobře poznat. Normálně přispívám na blog každé 2 až 4 dny. Pokud je prodleva delší, zpravidla nemám čas a nebo mě nic v tu chvíli nenapadá. Jsem toho názoru, že pokud není nápad, neměl by člověk nic psát. Lepší psát méně často a kvalitně, než sekat jednu slátaninu za druhou.

 • Jaká je moje oblíbená citace knihy?

Myslím, že žádnou oblíbenou z knihy momentálně nemám. Koukám, že bych fakt měla začít více číst. Občas mě zaujmou některé citace na Tumblru a moji momentální nejoblíbenější od Stephena Hawkinga najdete na úvodce mé Facebookové stránky.

Quite people have the loudest minds.

 

 • Ví moje rodina/ přátelé, že píšu? Ne – proč ne? Ano – podporují mě?

Vědí a moje rodina články určitě čte, konkrétně od babičky mám „lajk“ na každém Facebookovém příspěvku. 😄  Z přátel o blogu někteří lidé vědí, jiní ne… co ale vím, tak jich můj blog čte jen pár. Nebo minimálně těch, co se o něm se mnou baví. Pak je také řada lidí z okolí, co ho čte, ale nijak ho přede mnou nekomentuje. 😄

 • Označuju se rád/a za blogera?

Nemám s tím žádný problém, ale nikomu to ani přehnaně necpu – nemám ráda škatulkování.

 • Zkoušel/a jsem už někdy napsat knihu?

Zkoušela jsem psaní povídek, ale zjistila jsem, že to není nic pro mě. Abyste mohli psát knihu, musíte mít trpělivost. Tu já nemám už jen proto, kolik souvislostí v ději musíte pořád hlídat a hlavně píšete děj třeba o několika set stranách. Já mám raději krátké články, kdy pokaždé píšu o něčem jiném. Přemýšlela jsem díky tomu o jednodílných povídkách, které bych časem dávala sem na blog.

 • Jaká je největší výzva, se kterou se setkávám jako blogger?

Pro mě je vždy největší výzva, když o mém blogu zjistí někdo z okolí, kdo o něm ještě nevěděl. Často lidé nechápou, že zrovna já dělám něco takového. Vlastně chci sobě i ostatním ukázat, že nejsem jen ta tichá holka ze základky/střední.

 • Jaké jsou ideální podmínky pro psaní?

Ticho a klid, stoprocentně. Když doma zasednu k notebooku, dám si něco dobrého a mohu v klidu psát.

 • Co mi blogování dalo a vzalo?

Blogování mi dalo další ze smyslů mého života. Možná si někteří řeknete, co je na tom – psát někam pár písmenek. Blogování není jen plácání o ničem, člověk zlepšuje své vystupování, projev, nachází kontakty, pozná pár nových lidí… a ačkoliv to možná zní směšně – díky blogu jsem zjistila, který obor bych na vysoké vlastně chtěla studovat a jsem ráda, že si budu moci vyzkoušet redaktorskou práci. A co mi vzalo? Zpočátku mi bralo hodně čas, protože jsem se od něj neuměla odpoutat. Bála jsem se, že při neaktivitě přijdu o čtenáře, ale teď už to tolik neřeším. Pokud nemám čas či chuť, zkrátka nepíšu a blogy neobcházím.

 • Moje oblíbené blogy, které čtu…

Seznam mých oblíbených blogů najdete v menu. ☺️  Příliš nevyhledávám blogy o kosmetice, mám ráda blogy podobné tomu mému a baví mě hlavně příběhy ze života a nebo cestování.

 

Do výzvy se můžete samozřejmě zapojit také a pokud jste tak již učinili, budu ráda za odkazy na vaše články do výzvy. 😊

35 x komentováno “Blogerská výzva aneb pár otázek od Canli

 1. Vida, tohle vůbec není špatný nápad! Říkala jsem si, co se to zase šíří za výzvu, protože tyhle hromadné věci nemusím, ale tohle vypadá fajn. A ráda jsem si přečetla, jak to máš s blogováním ty. 🙂 Takže až jednou nebudu mít co psát, možná se do toho taky pustím, dík za inspiraci“

 2. Koukám, že máme mnoho věcí společných. Také moc nečtu a citát z nějaké knihy prakticky nemám žádný, byť by se nějaký přeci našel.

  Blog dvou sester – nejsou to Lenča a Myška? Kdysi dávno jsem také sledoval blog dvou sester – Lenči a Myšky.

  Znám ten pocit, když se nedokážeš v mluveném slově vyjádřit přesně a taky, jak bys chtěla. Zažívám to denně. Díky tomu se zasekávám jako stará gramofonová deska.

  Hm, třeba svůj milovaný blogísek taky obohatím o článek tohoto typu. Láká mě to čím dál víc, ale moc nemám rád tyhle… „TAGY“, jestli se tomu tak dá říkat.

 3. Podobný článek mám nedávno :D, ale o téhle výzvě jsem vážně neslyšela :). Simíky jsem taky jako malá pařila a občas je hraju někdy i teď :D. Malý princ je moje srdcovka:). Já si asi upřímně nikdy neřekla, že jsem blogerka 😀 a ani nevím proč, když nad tím tak přemýšlím. Jinak fakt suprová výzva ! 🙂

 4. Tyhle otázky jsou super, kolikrát se nad tím pak musíš zamyslet a i to něco řekne tvým čtenářům, což je fajn. 🙂
  Při čtení jsem uvažovala nad tím, že vlastně jsem o sobě ani jako o blogerce nepřemýšlela. 😀

 5. Já ti nevím … možná až ten hype kolem této konkrétní challenge opadne 🙂 Už jsem pár takových věcí v minulosti vyplňovala, a i když to bylo třeba pro moje předchozí blogy, nějak se mi nechce psát to samé znovu dokola 🙂

 6. Do této výzvy se také moc ráda zapojím, je to pěkné. Na fotce ti to strašně sluší! 🙂
  Když si vzpomenu na svoje začátky s blogem, hrůza 😀 O samých celebritách, hihi.

  Myslím si, že spisovatelský blog měl každý. A jsem ráda, že je taky někdo, kdo dokáže psát článek klidně 2 hodiny! Protože já všude čtu, jak druhým to zabere chviličku, protože mají nápad a já úplně zoufala, že i s nápadem jsem takový loudal 😀

  Máš to tady moc příjemné, sama působíš velice mile, což je pro nás čtenáře důležité, jen tak dál. 🙂

 7. Zajímavá výzva, bavilo mě ji číst! Je super, jak ses v tom blogování našla a zjistila tak, co vlastně chceš v životě dělat. Za mě má blog hodně plusů- co se týče vystupování, formulování myšlenek a zlepšování se v psaní, a tak je hezké číst i o tom, že pomohl přijít někomu na to, co chce dělat v budoucnu. 🙂

 8. kokooos veď ako keby som o sebe čítala 😀 haha až na ten blog o psoch, to ja nie som psíčkarka.. môj blog existuje len krátko, ale akože blogujem už dlllllho. no a výzvu som vyplňovala zrovna včera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *